Magisterial Districts Lists for ICDC revised June 2022

Magisterial District #3/2 South Central

Representative—Rick Jones

Armstrong 1 __________ __________

Armstrong 2 __________ Anna Goldman

Brushvalley Joe Schillinger __________

Buffington 1 Bob Schillinger __________

Buffington 2 __________ __________

Center 1 __________ __________

Center 2 Jim Vresilovic Eva Yancy

Center 3 Bill Murray Betty Murray

Homer City 1 Matt Black Terri Olish

Homer City 2 Rick Jones _________

Shelocta _________ _________

White 2 Tony Deloreto Carole Toth Bush

Helpers—David & Karen Stein

White 3/1 Dave Rostis Susan Drummond

Helper—Dianna Rostis

White 3/2 Jack Frank Donna DonGiovanni

Helpers—Gail & Ron Riley, Justin Reese

White 3/3 Celinda Scott





Magisterial District #2/1 Central

Representative—Ann Rea

Indiana 1 Peter Broad Ann Rea

Indiana 2/1 Jamie Smith Faye Bradwick

Indiana 2/2 Jerry Pickering Denise Dragich

Indiana 3/1 _____________ _____________________

Indiana 3/2 _____________ Brenda Holmes

Indiana 3/4 _____________ Pomm Sunhachawi-Taylor

Indiana 4 Mark Buterbaugh Vicki Stelma

White 4/5 Herman Fisher Lillian Clemons

White 6 Tim Magill Lynne Alvine

Magisterial District #3/3 South

Representative—


Armagh __________ __________

Blacklick __________ __________

Blairsville 1

Blairsville 2 Mike Repine __________

Blairsville 3 __________ __________

Burrell 1 Kevin Reidmiller __________

Burrell 2 ___________ ___________

Conemaugh 1 __________ __________

Conemaugh 2 Matt Klain Barb Peace

Conemaugh 3 ___________ _________

Saltsburg Daniel McGregor Bonnie McGregor

E Wheatfield 1 __________ Norma Little-Carpenter

E Wheatfield 2 __________ ___________

W Wheatfield 1 __________ ____________

W Wheatfield 2 Ron Robson Sharon Robson

Young 1 Donald Maryai Linda Maryai

Young 2 helpers Joe & Cassie Velesig

Young 3 __________ __________

Helpers: Makenzie Croyle David Kukula Katie Mikeska

Jerry Murray Sedona Reilly Joe Velesig


Magisterial District #3/1 North

Representative—Zoe Ritchie


Banks __________ __________

Canoe Joe Cary Kim Holeva

Cherryhill 1 Fred Mitchell Mary Jane Mitchell

Cherryhill 2 __________ ____________

Cherry Tree __________ __________

Clymer Louis Tate __________

Creekside Mike Petersen Patricia Petersen

Ernest _________ _______________

Glen Campbell ________ __________

Grant __________ Martha Buckley

Green Stephen Little __________

E Mahoning __________ __________

N Mahoning __________ __________

S Mahoning __________ Vera Bonnett

W Mahoning __________ Zoe Ritchie

Marion Center ________ __________

Montgomey __________ __________

Pine 1 ____________ __________

Pine 2 Todd Davis Jill Eckenrode

Pine 3 __________ __________

Plumville __________ __________

Rayne Sandra Newell

Smicksburg ___________ __________

Washington ___________ Claudine Bothell

White 1 Ron Fairman Julie Fariman


12 views0 comments

Recent Posts

See All